Hungarian United Duelists Academy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Kezdőlaphttp://unitedhuKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Similar topics
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Statistics
Összesen 236 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Mihi

Jelenleg összesen 14453 hozzászólás olvasható. in 609 subjects
Legutóbbi témák
» Társalgó
HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeSzer. Ápr. 12, 2023 10:15 pm by Breaker

» A nap zenéje
HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeKedd Jan. 26, 2016 8:09 pm by Nheil

» Windows 7 Ultimate 64 Bit Sp1 Key Finder Torrents
HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeKedd Jan. 26, 2016 8:08 pm by Nheil

» Mese mondóka újratöltve
HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeVas. Nov. 02, 2014 8:52 pm by Nheil

» A zelső HS verseny!
HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeKedd Okt. 07, 2014 7:28 pm by Istipisti

» Verseny szervezési szabályok!
HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeHétf. Okt. 06, 2014 11:39 pm by Istipisti

» 2014. Okt 1. tiltó
HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeSzer. Okt. 01, 2014 11:22 pm by Istipisti

» Ki is játszik valójában? azaz: Képek a júzerekről
HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimePént. Május 09, 2014 11:58 pm by NAKA

» Zene játék
HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeVas. Május 04, 2014 2:54 pm by Makk

» HUDA film klub
HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeHétf. Ápr. 28, 2014 1:47 pm by Tarantila

» Választás 2014
HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeHétf. Ápr. 28, 2014 1:39 pm by Tarantila

» A nap kártyája
HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeSzer. Ápr. 16, 2014 9:02 am by Makk

» OCG Banlist 2014 április
HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeHétf. Márc. 24, 2014 1:14 am by NAKA

» Isti normál versenye
HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeHétf. Márc. 17, 2014 3:15 pm by Istipisti

» Káosz verseny
HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeVas. Feb. 23, 2014 11:25 am by Nheil

Top posters
Nheil
HUDA film klub - Page 3 I_vote_lcapHUDA film klub - Page 3 I_voting_barHUDA film klub - Page 3 I_vote_rcap 
Tarantila
HUDA film klub - Page 3 I_vote_lcapHUDA film klub - Page 3 I_voting_barHUDA film klub - Page 3 I_vote_rcap 
Istipisti
HUDA film klub - Page 3 I_vote_lcapHUDA film klub - Page 3 I_voting_barHUDA film klub - Page 3 I_vote_rcap 
Set
HUDA film klub - Page 3 I_vote_lcapHUDA film klub - Page 3 I_voting_barHUDA film klub - Page 3 I_vote_rcap 
R3dNeX
HUDA film klub - Page 3 I_vote_lcapHUDA film klub - Page 3 I_voting_barHUDA film klub - Page 3 I_vote_rcap 
NAKA
HUDA film klub - Page 3 I_vote_lcapHUDA film klub - Page 3 I_voting_barHUDA film klub - Page 3 I_vote_rcap 
Makk
HUDA film klub - Page 3 I_vote_lcapHUDA film klub - Page 3 I_voting_barHUDA film klub - Page 3 I_vote_rcap 
Ragnaros
HUDA film klub - Page 3 I_vote_lcapHUDA film klub - Page 3 I_voting_barHUDA film klub - Page 3 I_vote_rcap 
Cslk
HUDA film klub - Page 3 I_vote_lcapHUDA film klub - Page 3 I_voting_barHUDA film klub - Page 3 I_vote_rcap 
Toki
HUDA film klub - Page 3 I_vote_lcapHUDA film klub - Page 3 I_voting_barHUDA film klub - Page 3 I_vote_rcap 
Poll
Legyen-e normális verseny?
Igen TCG!
HUDA film klub - Page 3 I_vote_lcap50%HUDA film klub - Page 3 I_vote_rcap
 50% [ 5 ]
Igen OCG!
HUDA film klub - Page 3 I_vote_lcap30%HUDA film klub - Page 3 I_vote_rcap
 30% [ 3 ]
Nem mert homokos vagyok!
HUDA film klub - Page 3 I_vote_lcap10%HUDA film klub - Page 3 I_vote_rcap
 10% [ 1 ]
Karalábé!
HUDA film klub - Page 3 I_vote_lcap10%HUDA film klub - Page 3 I_vote_rcap
 10% [ 1 ]
Összes szavazat : 10

 

 HUDA film klub

Go down 
+7
Tarantila
R3dNeX
Set
Istipisti
Ragnaros
NAKA
Nheil
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
SzerzőÜzenet
Set
Moderator
Moderator
Set


Posts : 1145
Join date : 2010. May. 17.
Age : 32
Location : Oulu, Finland

Tapasztalati pont
Credits: 77
Győzelmi mutató: 11-9

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeVas. Feb. 03, 2013 6:50 pm

Hát ha már Pók ennyit fáradt ezzel a poszttal akkor most rakjon ki ő filmet végülis ne mindig ugyan azok tegyenek. (de ne a túl a barátságont)
Vissza az elejére Go down
Tarantila
Admin
Admin
Tarantila


Posts : 1544
Join date : 2009. Dec. 26.
Age : 35
Location : Budapest

Tapasztalati pont
Credits: 75
Győzelmi mutató: 11-5

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeVas. Feb. 03, 2013 7:02 pm

HUDA film klub - Page 3 Images?q=tbn:ANd9GcQQx58sRK0vlKHLTDg1KebB0SHKOdbdpEdCNZ57L_vtLZHhmT6I

Nos akkor a film amit elétek bocsátok egy olyan film ebben a stílusban, ami nem megszokott a film címe Warrior. 2 testvérről szól és egy apáról és az ő családi küzdelmükről, ami természetesen a ringben is folytatódik, de nem az a valós harcszíntere a családi drámának. A szokásos verekedős filmes klisék megvannak, de maga a story eltér és az is ahogy ezt megvalósítják, a hangulat és a szereplők lebilincselőek.

http://www.imdb.com/title/tt1291584/ <- IMDB

<-Előzetes

Szereplők, Nick Nolte és a fiatalabb fiút pedig Tom Hardy-t már ismerhetjük úgy is mint Bane Smile


A hozzászólást Tarantila összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Feb. 03, 2013 7:47 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
https://hungarianudacademy.hungarianforum.com
Nheil
Admin
Admin
Nheil


Posts : 2631
Join date : 2010. Mar. 08.
Location : Esztergom

Tapasztalati pont
Credits: 170
Győzelmi mutató: 8-14

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeVas. Feb. 03, 2013 7:23 pm

Oké de hogyha mindig csak 2 ember nézi meg, az nem lesz túl sikeres.
Persze sokan ígértek fűt-fát...
Vissza az elejére Go down
R3dNeX

R3dNeX


Posts : 1020
Join date : 2009. Dec. 27.
Age : 34
Location : Place of God :D

Tapasztalati pont
Credits: 50
Győzelmi mutató: 3-5

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeVas. Feb. 03, 2013 8:29 pm

ez az a film amit nem néztem, de hallottam XD
szobatársak nézték, én meg készültem a vizsgákra, úgyhogy kb félfüllel tudom mi a story
Vissza az elejére Go down
Istipisti

Istipisti


Posts : 1523
Join date : 2009. Dec. 30.
Age : 35

Tapasztalati pont
Credits: 55
Győzelmi mutató: 12-11

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeKedd Feb. 05, 2013 3:29 am

Megnéztem a 12 dühös embert. Jó volt.
Vissza az elejére Go down
Tarantila
Admin
Admin
Tarantila


Posts : 1544
Join date : 2009. Dec. 26.
Age : 35
Location : Budapest

Tapasztalati pont
Credits: 75
Győzelmi mutató: 11-5

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeKedd Feb. 05, 2013 4:29 am

Istipisti írta:
Megnéztem a 12 dühös embert. Jó volt.

OP review xD
Vissza az elejére Go down
https://hungarianudacademy.hungarianforum.com
Nheil
Admin
Admin
Nheil


Posts : 2631
Join date : 2010. Mar. 08.
Location : Esztergom

Tapasztalati pont
Credits: 170
Győzelmi mutató: 8-14

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeKedd Feb. 05, 2013 10:28 am

Szerintem meg se nézte, vagy ha mégis, kb a felét , vagy az utolsó 20 percet direkt nem nézte meg, amikor épp a legjobb a hangulat, mert ő Isti.



Naka meg minden más topikba ír valamit csak ide nem, holott ő örült a legjobban a topiknak legalább annyit postolhatna hogy "bocs emberek nincs 2hetente 1,5 órám filmet nézni kabbe gyíkok én leléptem" albino
Vissza az elejére Go down
Istipisti

Istipisti


Posts : 1523
Join date : 2009. Dec. 30.
Age : 35

Tapasztalati pont
Credits: 55
Győzelmi mutató: 12-11

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeKedd Feb. 05, 2013 2:04 pm

Nézzük akkor mit is lehet írni a filmről. Kicsit nehéz dolgom van hiszen annyira tetszett, hogy csak szuperlatívuszokban tudok beszélni róla.

Hosszú lesz, de azért olvassátok el kérlek.

Egyrészt az, hogy fekete-fehér szerintem kifejezetten jó dolog, arra lehet ezáltal koncentrálni ami tényleg fontos: a szereplőkben lejátszódó érzelmekre, véleményük, álláspontjuk fokozatos megváltozására. A színészi játék egyszerűen remek, a mimika tökéletes, valóban látni a szereplők arcán, hogy ki mit gondol, miként érez. Az 1-esen éreztem talán legkevésbé ezt a kifejezőkészséget, de például a szenvtelen, nyugodt és racionális 4-es, vagy mondjuk akár még a félénk és tartózkodó, de bátorságát összeszedő 2-es játéka is tetszett nagyon, hogy csak két példát említsek.

Arról a kérdésről, hogy bűnös-e. Nos olvastam Toki altal kietett cikket, és tényleg van benne valami. A bűnösség ellen szóló legerősebb érv továbbra is a mozi marad, valamint a késes sztori. Szerintem is emlékeznie kellett volna valamire a filmmel kapcsolatban, de az is igaz, hogy stressz hatása alatt állt. A kés elvesztése, meg az, hogy valaki pont ugyanolyan késsel szúrta le az apját az tényleg fura, de egyáltalán nem lehetetlen.

Ami engem kifejezetten zavar (annak ellenére, hogy tudom nem ez a lényeg) az következő: vitteke-el valamit a lakásból? Mert ha nem ő szúrta le, akkor valószínűleg rablógyilkosságnak kellett lennie. De akkor meg hogy jutott be a rabló? Beengedte simán az apja a házba? (hiszen vagy bemászott az ablakon? nem említettek semmilyen nyomát az erőszakos behatolásnak, de azt tudjuk, hogy az ajtón keresztül távozott. Szerintem ezt egy betörő nem vállalná be.)
Nagy probléma van azonban a késsel is: ha a gyerek tényleg jól bánt a késsel, akkor szerintem is valószínűtlen, hogy olyan módon szúrta volna le az apját, ahogy a filmben történt.
Az ujjlenyomat hiányáról: ez is pontosan hogy történt? Kesztyűt viselt a gyilkos? Ez esetben betörő is lehet, de a gyerek is akár. Viszont kesztyűben fogták el a gyereket? Oké persze le is dobhatta valahol, de ha elég racionális volt ahhoz, hogy ezt megtegye, akkor a kést is vihette volna magával. Sőt ha tényleg olyan hideg fejjel gyilkolt, akkor épp, hogy emlékeznie kellett volna a filmekre, hogy legyen alibije.
Tételezzük fel a másik módot: később törölte le az ujjlenyomatokat a késről. Ebben az esetben viszont teljességgel érthetetlen miért hagyta ott a gyilkos fegyvert. Leszúrja az apját, letörli az ujjlenyomatokat, utána pedig szépen visszaszúrja a kést? Na nem. Akkor már inkább az, hogy kesztyűt viselt.

Összegezve tehát a gyilkosságot: vagy megölte egy ismeretlen tettes, akiről nem tudjuk, hogy elvitt-e bármit (de alapvetően nem voltak gazdagok, ami csökkenti valamelyest a betörés esélyét), vagy pedig az apjának valamely más ismerőse volt, akit beengedett a lakásba, ekkor viszont hiányzik az indíték, valamint a kés is inkább egy betörőé lenne, mint valamely rokoné.
Ha pedig a gyerek tette, akkor az ujjlenyomat eltüntetése, valamint a fegyver tetthelyen hagyása, és a visszatérés (habár azt mondják a gyilkos mindig visszatér a helyszínre), valamint az alibi bizonyíításának teljes hiánya nem vág össze.

Még egyet a a véletlenek szerepéről: Scherlock mondta, hogy ha minden más lehetséges esetet kizártunk, akkor bármilyen valószínűtlen is legyen az ami megmaradt az lesz a helyes. Itt messze nem ez a helyzet. Sejtjük, hogy ártatalan, a film is ezt érezteti, de nem tudjuk. Azonban nem is az a lényeg, hoyg biztosak legyünk a dologban, ez nem egy nyomozós-detektíves krimi. (én azokhoz vagyok jobban hozzászokva épp ezért is írtam le kicsit feleslegesen a film célját tekintve a fentebbiekben a gyilkosággal kapcsolatos fehér foltokat) A film arról szól, hogy képesek-e halálra ítélni valakit, akiről nem tudják, hoyg elkövette-e a bűntényt. Igen, szólnak ellene jelentős bizonyítékok, de kételyek is merültek fel. Emiatt a kételyek miatt aztán ártatlannak is mondják kis, mint ahogyan azt nekik is mondták a film elején, hogy ha kételyeik támadnak, nyilvánítsák ártatlannak.
Ebből egy szempotból tehát kaptunk egy nagyszerű lélektani drámát, (viszont csak egy másodosztályú krimit ami annyira talán nem is baj) lépésről lépésre láthattuk, hogy villan fel a kételkedés szikrája az egyes esküdtekben, láthattuk az eltérő társadalmi rétegekből érkezők eltérő motivációit, a személyes nézetek szerepét, és az előítéletek veszélyeit. Azt is láthattuk, hogy csak a racionalitásra alapozva, miként tudnak együttműködni z egymástól eltérő véleményű emberek, valamint, hogy az érzelmeknek milyen káros hatásai lehetnek. Ez persze semmiképp nem jelenti az érzelmek negatív voltát, hiszen ahhoz, hogy valaki megvédhesse a látszólag elsöprő erejű bizonyítékok ellenére, először is együtt kell hogy érezzen a fiúval, empátiát kell mutatnia (kivéve talán a 4-es esetében.)

Visszatérve még a karaterekre: A film végére az öreg 9-es lett a kedvencem, aki sokkal okosabbnak és leleményesebbnek bizonyult, mint először gondoltuk volna. A 4-es is nagy alak, hihetetlenül élvezetes volt látni, ahogy az ő racionális elméje is egyre jobban sarokba szorul, és kényszerül elfogadni az ellenkező bizonyítékokat.
A 10-esről pedig szerintem nem volt túl hihetelen, hogy elfogadta az ártatlanságot miután egyedül maradt, számára talán ez volt a bocsánatkérés eszköze, hiszen tisztán lehetett látni, hogy megtört. Igen, lehet, hogy lenézte, és megvetette a vádlottat, valamint a hozzá hasonlóan alacsony sorú embereket, de a saját maga osztályába tartozóak véleménye ennek ellenére fontos volt számára, ezért is érintette olyan mélyen, hogy elfordult tőle mindenki. Sőt talán az ártatlanságot bizonyító érvek is hatottak rá, csak előítéletei miatt nem akarta beismerni egészen addig amíg magára maradt.
A 3-assal is hasonló volt a helyzet, de ő szerintem az elejétől fogva küzdött magában amiatt, hogy csak azért is bűnösnek tartsa a fiút, de a végére belőle is előbukkantak igazi érzelmei, és a saját fia halála miatt érzett dühét felváltotta a sajnálat és szomor, ebben az állapotban pedig nem is ítélhette bűnösnek.

Ja igen és még valami: aki látta a 97-es remake-et az elején azt hiszem, hogy a 7-es kidobja ott is az ablakon a szemetet? Csak mert ebbő, és abból, hogy minden esküdt középosztálybeli fehér férfi, is nagyon látszik mikor készült a film, mondtátok is, hogy a 97-esben a 10-es az egy néger már, ami jól mutatja az idők változásait. Emiatt se hiszem, hogy benne hagyták volna a szemetelést, de ki tudja. Mindenesetre nagyon érdekes összehasonlítani az eredeti filmeket a remak-ekkel.

Következőre jönnek Set meleg cowboyai Very Happy
Vissza az elejére Go down
NAKA

NAKA


Posts : 877
Join date : 2011. Jan. 27.
Age : 31

Tapasztalati pont
Credits: 12
Győzelmi mutató: 5-9

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeKedd Feb. 05, 2013 2:23 pm

Jó film volt, köszönöm.
Bár baromira ellenem volt a film, de még így is élveztem.
Pontosabban:
CON. by Me:
(azaz olyan kritika ,ami a saját ízlésemből fakad)

1. Nem szeretem az olyan filmeket amik a box körül forognak (persze az mma nem box, de ebből a szempontból mindegy is). Ennek leginkább az az oka, hogy nem látványos. Persze akadnak belassítások és az MMA-nak köszönhetően pár stílusos mozdulat/fogás,
Spoiler:
2. Utálom az ilyesfajta családi vitákat! Szinte minden esetben a büszkeség vagy a haragtartás beszél belőlük. Ezeket az emberi jellemeket utálom a legjobban mind közül.
Spoiler:

original CON.:
(tényleges hiba)

1. Fordítói hiba! Ez persze a szinkron stúdió hibája, nem a készítőké, de engem bosszantott. A probléma a "brother" szóból eredhetett, aminek ugyebár a jelentése egyszerre báty, és öccs. Maga a film nem említi, hogy valójában melyik tesó is az idősebb. Ez okozhatta a filmben a kavarodást amikor hol egyik az idősebb, hol pedig a másik, hála a báty/öccs szavaknak.


2. Nem fontos de igen csak érdekes részletek hiánya!
Spoiler:



original PRO.:
(előnyök)

1. A film legfőbb erénye a zseniális kivitelezés! Ez alatt értem a lassú sztori felpörgetését és megspékelését, minek hála a végeredmény egy lendületes film. Szintén ide tartozik a látvány ami hasonlóan dolgozik mint a kivitelezés. Hála a nem eltúlzott lassításoknak, vágásoknak és nézeteknek, az egyébként nem kifejezetten látványos MMA küzdelmek kifejezetten szépek lettek. Le a kalappal a Rendező és az Operatőr csapat előtt.


2. Átlagon felül teljesítő karakterek. Ha egy kicsit jobban szemügyre vesszük a filmet észrevehetjük, hogy a főszereplők viselkedése, gondolkodása és megjelenése kifejezetten egyedi. Ez leginkább az író érdeme, aki képes volt különálló emberekként gondolkodni. minden karakternek megvan az oka arra amit tesz, így ha jobban belegondoluk, szinte bárkivel tudunk azonosulni a film alatt. És ez nagyon fontos, mivel így mégjobban be lehet vonni a nézőt a műbe.



PRO. for Me:
(saját ízlésből fakadó előny)

1. Hulk vs. Lassie
Spoiler:


Összegzés:
Számomra nehezen értékelhető film ez. Alapvetően nem szeretem a stílusát, de mégis úgy teljesített, hogy ezt emelte ki. És mivel ennek ellenére is tetszett, sőt kifejezetten élveztem, így szerintem megérdemel egy nagy elismerést.




Vissza az elejére Go down
Nheil
Admin
Admin
Nheil


Posts : 2631
Join date : 2010. Mar. 08.
Location : Esztergom

Tapasztalati pont
Credits: 170
Győzelmi mutató: 8-14

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeKedd Feb. 05, 2013 4:47 pm

Istipisti : Huh, a tiéd volt eddig az összes közül a legélvezetesebb leírás és szerintem még így is elég gyorsan összecsaptad. A kérdésem : nem lehetne ezentúl, hogy ne könyöröhjünk neked hanem magadtól is csinálsz ilyeneket?



Naka : Örülök, hogy írtál (TÉNYLEG) , nem olvastam el, mivel majd hétvégén fogom megnézni a filmet (a barátnőmmel, hogy legyek olyan mint Rednex xd) , de mi az oka, hogy az első 2 filmről még egy árva betűt se írtál, most meg hirtelen igen??

Elején is mondtam, inkább legyen ez lassú topik, de akkor tényleg nézzük is meg a filmeket, szóval munkaiskolacsajozástanulásbulizás mellett is egy esti 1,5 órát szánjunk már rá. Viszont akkor mindenkit tiszteljünk meg, aki kitesz valamit, ne csak azt nézzük meg, amihez épp kedvünk van. Pók is meg én is utáljuk a westernt és mégis megnéztük.
Vissza az elejére Go down
Istipisti

Istipisti


Posts : 1523
Join date : 2009. Dec. 30.
Age : 35

Tapasztalati pont
Credits: 55
Győzelmi mutató: 12-11

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeKedd Feb. 05, 2013 7:07 pm

Nheil írta:
Istipisti : Huh, a tiéd volt eddig az összes közül a legélvezetesebb leírás és szerintem még így is elég gyorsan összecsaptad. A kérdésem : nem lehetne ezentúl, hogy ne könyöröhjünk neked hanem magadtól is csinálsz ilyeneket?



Naka : Örülök, hogy írtál (TÉNYLEG) , nem olvastam el, mivel majd hétvégén fogom megnézni a filmet (a barátnőmmel, hogy legyek olyan mint Rednex xd) , de mi az oka, hogy az első 2 filmről még egy árva betűt se írtál, most meg hirtelen igen??

Elején is mondtam, inkább legyen ez lassú topik, de akkor tényleg nézzük is meg a filmeket, szóval munkaiskolacsajozástanulásbulizás mellett is egy esti 1,5 órát szánjunk már rá. Viszont akkor mindenkit tiszteljünk meg, aki kitesz valamit, ne csak azt nézzük meg, amihez épp kedvünk van. Pók is meg én is utáljuk a westernt és mégis megnéztük.

Ha nem mondtátok volna, akkor is megcsinálom, csak sajnos szokásom halasztani a dolgokat.
Vissza az elejére Go down
NAKA

NAKA


Posts : 877
Join date : 2011. Jan. 27.
Age : 31

Tapasztalati pont
Credits: 12
Győzelmi mutató: 5-9

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeKedd Feb. 05, 2013 9:52 pm

Nheil írta:
Naka : Örülök, hogy írtál (TÉNYLEG) , nem olvastam el, mivel majd hétvégén fogom megnézni a filmet (a barátnőmmel, hogy legyek olyan mint Rednex xd) , de mi az oka, hogy az első 2 filmről még egy árva betűt se írtál, most meg hirtelen igen??
Eddig nem írtam, mert egy kissé elkalandoztam. (amúgy elérte a mangám a 3000 olvasót 2 nap alatt)
Írtam, mert megnéztem, itt voltam és voltak hozzá gondolataim.
Eddig nem értesültem róla, úgyhogy most teszem:
Gratt a leányzóhoz és csókoltatom rabbit
Vissza az elejére Go down
Istipisti

Istipisti


Posts : 1523
Join date : 2009. Dec. 30.
Age : 35

Tapasztalati pont
Credits: 55
Győzelmi mutató: 12-11

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeVas. Feb. 10, 2013 11:43 pm

Megnéztem a meleg kówbolyokat.

Mit is mondjak? Én alapvetően szeretem a westernt (na jó inkább csak egy pár western filmet) de inkább a tradicionálisabb "jó főhős kinyírja a rosszfiúkat", mint Clint Eastwood filmjei az Egy maréknyi dollárért, Pár dollárral többért, vagy a Jó a rossz és a csúf. Meg persze a Bud Spencer Terence Hill filmeket.

A lényeg, hogy az ilyen "szürkébb" árnyalatot nem mindig kedvelem. Persze attól még jó volt, a klisék ellenére is, de hát ebben a műfajban azért olyan sok újat nem lehet már mutatni.

Ami kifejezetten tetszett: Angol Bobot bírtam, meg az írót is, legalább viccesek voltak. Az is jó volt ahogy a két megöregedett cowboy erőfeszítéseit mutatták amikor próbáltak újra belejönni a "szakmába". Ebből néztem volna többet is, de hát ez van. A színészi játék is rendben volt, de szerintem semmi kiemelkedő.

Ami kevésbé tetszett: én elvártam volna, hogy felismerjék a hazugságot, hogy enm is csinálták meg mindazt a nővel amit állítottak (levágták az ujjait, meg a többi), Munny észrevehette volna amikor ápolta, hogy "csak" az arcát vagdosták össze. Ezzel nem mentgetni akarom őket, de azért emiatt megölni csak nem kéne két embert (mondjuk ugyanazt tenni vele vagy valami). Mindenesetre érdekes lett volna látni, hogy ekkor miként döntenek szereplőink.
a kölyök engem is idegesített, de kell egy ilyen szereplő is azért Very Happy

Szerintem inkább az lett volna a célja Eastwoodnak, hogy egy realistább filmet mutasson be a hagyományos western helyett, a mindenféle hősi pátosszal ellentétben olyannak mutassa be a kort amileny valóban volt: nincsenek hősök, csak embrek. Persze nem ismerek olyan sok westernt, szóval valószínűleg ez sme túl egyedi dolog.

A végén egy ideig azt hittem, hogy az író le fogja lőni Eastwoodot, azt nagyon bírtam volna Very Happy

Összességében adnék azért neki mondjuk na jó legyen 7,5.
Vissza az elejére Go down
Istipisti

Istipisti


Posts : 1523
Join date : 2009. Dec. 30.
Age : 35

Tapasztalati pont
Credits: 55
Győzelmi mutató: 12-11

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeHétf. Feb. 11, 2013 6:23 am

Vigyázz, spoiler!

Megnéztem a warriort is.
Alapvetően szeretem a bunyós filmeket, de bevallom ez nekem annyira most nem tetszett. Rossznak sem mondanám azért persze, szóval egy közepes.
A karakterek közt volt akit bírtam nagyon (igazgató, meg a Brandon edzője), de a főszereplők nem igazán voltak szimpik. Oké, hogy az alkesz apjuk mellett ne is várjunk családi idillt, de azért amikor még azt sem érti meg a két testvér, hogy mi a baja a másiknak, az egy kicsit érzelmi intelligencia hiányára utal.

A film vége nekem nagyon elhamarkodott volt, szánhattak volna még rá pár percet azért. Harcok sem voltak rosszak, de az kicsit zavart azért, hogy a Brandon (vagy Brenden?) mindenkit feszítéssel vert meg azután, hogy az előző menetekben gyakorlatilag péppédarálták. A Pofozógép Tomi aki mindenkit másodpercek alatt megvert meg nehogy már kikapjon.

Szerintem az is nyilvánvaló volt, hogy lett valami azzal a vállal, szóval kicsit fura, hogy nem állították le a meccset.
Úgy éreztem, hogy nem tudták eldönteni inkább a családi drámára, vagy a bunyóra menjenek rá, és így valahol félúton elakadtak.

Összességében tehát 7-et adok a filmnek.
Vissza az elejére Go down
NAKA

NAKA


Posts : 877
Join date : 2011. Jan. 27.
Age : 31

Tapasztalati pont
Credits: 12
Győzelmi mutató: 5-9

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeHétf. Feb. 11, 2013 3:23 pm

még várunk valamire/valakire vagy rakhatom a következőt?
Vissza az elejére Go down
Tarantila
Admin
Admin
Tarantila


Posts : 1544
Join date : 2009. Dec. 26.
Age : 35
Location : Budapest

Tapasztalati pont
Credits: 75
Győzelmi mutató: 11-5

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeHétf. Feb. 11, 2013 8:02 pm

Vasárnap a határidő mint minden filmre.
Vissza az elejére Go down
https://hungarianudacademy.hungarianforum.com
Nheil
Admin
Admin
Nheil


Posts : 2631
Join date : 2010. Mar. 08.
Location : Esztergom

Tapasztalati pont
Credits: 170
Győzelmi mutató: 8-14

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeHétf. Feb. 11, 2013 8:29 pm

NevemNaka írta:
még várunk valamire/valakire vagy rakhatom a következőt?

Vicces is lenne, ha a te eddigi 1 elemzéseddel továbbmennénk.
Amúgy sorry bad period megígértem hogy 7végén megnézem de valahogy kimaradt de most majd a 7en bepótolom.
Vissza az elejére Go down
Istipisti

Istipisti


Posts : 1523
Join date : 2009. Dec. 30.
Age : 35

Tapasztalati pont
Credits: 55
Győzelmi mutató: 12-11

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeHétf. Feb. 11, 2013 9:32 pm

Nheil írta:
NevemNaka írta:
még várunk valamire/valakire vagy rakhatom a következőt?

Vicces is lenne, ha a te eddigi 1 elemzéseddel továbbmennénk.
Amúgy sorry bad period megígértem hogy 7végén megnézem de valahogy kimaradt de most majd a 7en bepótolom.

Bahahaa bannoljuk Nheilt mert nem teljesíti az ígéreteit!
Vissza az elejére Go down
NAKA

NAKA


Posts : 877
Join date : 2011. Jan. 27.
Age : 31

Tapasztalati pont
Credits: 12
Győzelmi mutató: 5-9

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeSzer. Feb. 13, 2013 12:29 am

Na rakhatok? Razz
Vissza az elejére Go down
Nheil
Admin
Admin
Nheil


Posts : 2631
Join date : 2010. Mar. 08.
Location : Esztergom

Tapasztalati pont
Credits: 170
Győzelmi mutató: 8-14

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeSzer. Feb. 13, 2013 7:23 am

Nem. 3 review után lehet rakni.
Vissza az elejére Go down
Nheil
Admin
Admin
Nheil


Posts : 2631
Join date : 2010. Mar. 08.
Location : Esztergom

Tapasztalati pont
Credits: 170
Győzelmi mutató: 8-14

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeSzer. Feb. 13, 2013 8:08 pm

Pók, vasárnap délután megnézem és este már írom is a reviewt. Péntek-szombat annyira be leeszek havazva hogy nem fog összejönni, csak mondo mhogy vasárnap estig ne zárd a kört, mert mindenképpen meg fogom nézni.
A többi gyökér meg magára vessen hogy nem nézi.
Amúgy mivel te raktad ki, neked kéne is egy jó nagy reviewt írni vazze.
Vissza az elejére Go down
Tarantila
Admin
Admin
Tarantila


Posts : 1544
Join date : 2009. Dec. 26.
Age : 35
Location : Budapest

Tapasztalati pont
Credits: 75
Győzelmi mutató: 11-5

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeSzer. Feb. 13, 2013 9:20 pm

Pénteken írok reviewt a filmről, most nincs erőm gondolkodni.
Vissza az elejére Go down
https://hungarianudacademy.hungarianforum.com
Istipisti

Istipisti


Posts : 1523
Join date : 2009. Dec. 30.
Age : 35

Tapasztalati pont
Credits: 55
Győzelmi mutató: 12-11

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimePént. Feb. 15, 2013 5:02 pm

ja még egy dolog filmről: Boyka megverné őket Very Happy
Vissza az elejére Go down
Tarantila
Admin
Admin
Tarantila


Posts : 1544
Join date : 2009. Dec. 26.
Age : 35
Location : Budapest

Tapasztalati pont
Credits: 75
Győzelmi mutató: 11-5

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeSzomb. Feb. 16, 2013 1:01 pm

Spoiler és Review:

Nos én ezt a filmet azért tettem ki, mert szerintem a fórumon ezt a stylusú filmet nem igazán szeretik az olvasók, viszont ez egy kimagasló film ami nem az irreális bunyóra meg effectekre megy rá. A filmet ha sablonosság alapján nézzük akkor nagy butaságot követünk el, mint ahogy ezt tennénk egy horror filmel, vagy westernel is, hogy ez meg az rohadt elcsépelt benne. Nem a filmet a maga kategóriájában kell nézni. A film nem akar nagyot mondani, egyszerűen egy családi drámát akar bemutatni, melette a bunyóval amit mondjuk nem sikerült igazán ötvözni, mert nagyon különválasztható a filmben ez a két dolog, nem lett annyira jó metafóra a küzdelem.

Tomy:

A szereplők nekem tetszettek, főleg Tommy szerintem hatalmas forma, és én szerettem őt mert magamra emlékeztetett az apa fia viszonyban, hogy hiába csinált az apja sok szemétséget, mégis hozzá fordul, ha már nincs senkije, és seggítség kell neki. Tomy mint minden filmben itt is kő arc, és mindenkit szét csesz, a veszett kutya is egy tipikus kötelező sablon volt, de ne mondja senki hogy nem röhögött amikor az öntelt pukkancs bement a ringbe és tudtad, hogy megverik, kell egy ilyen jelenet az ilyen filmekbe és benne is volt. Nekem vele a fő gondom az volt, hogy nem láttam az indítékot, mi a faszért bunyózik??? Ha már kitudja hogy (talán almás dobozban) haza szökött a frontról, inkább kerülte volna a szereplést. Ez értelmetlen volt benne.

Brandon:

Brandon full unalmas alak, semmi extra, középszerű családi ember, középszerű bunyós 1 céllal, hogy megmentse a házukat. Ő a full sablonos forma akit szerintem elcsesztek, ő egy szar karakter, de mivel ő volt a "jó fiú" nem lett volna az igazi, ha nem ő nyer. Mert akkor nincsen a végén aándék végig pörgettem a fejemben mi van akkor, ha az orosz nyer, vagy Tomy, nem egyszerűen nem lett volna jó a vége.

Apa:

Ő az akit a legjobban kéne utálni, de valahogy azt próbálták sulykolni, hogy bocsássanak meg neki, amit senki nem tett meg, ő meg tepert csak. Az ő családi storyjában volt a legtöbb luk. De maga a karakter szerintem nagyon jó volt. Főleg a végén.

Rossz dolgok a filmben:

Egy kúrva idegesítő dolog van a filmben, amit Naka is észre vett, hogy rohadtul lukakat hagytak benne. Szerintem fél órát szánhattak volna rá, hogy egy másik síkon vissza megyünk az időben, és a gyerek korukat mutatják a srácoknak, Tomy-t az anyját, merre jártak, hogy szenvedtek stb. Brandonnál, hogy az apja többre tartja a testvérét, őt megalázza, jól megveri az anyját stb. A barátnőjével, hogy jön össze, a barátnő és az apa konfliktus, mert mindenre csak utaltak, de lukas maradt a story...

Jó a filmben:

A legnagyobb érdekessége a filmnek az ilyen filmekkel szemben, hogy szólt valamiről. Nem voltak eltúlzott irreális jelenetek a ráma jókor, jó helyen volt, a színészek jók volt. A bunyók eddig ebben a filmben voltak a leg reálisabbak. A végén az utolsó bunyó pedig szerintem minden idők legszebb küzdelme volt, azt nagyon eltalálták. Tudom pisti az utcán is tripplaszaltóval próbálná legrúgni bárki felyét, és szerinte nem lehet csak karfeszítéssel nyerni. Nos erre 1000+1 példa van, hogy de azok akik bunyóban nem is jók, csak földharcban ők is nagyon komoly eredményeket érnek el, és sok meglepetést okoznak. Az egyetlen aki bad period volt a filmben, hogy az oroszt szerintem Tomynak kellett volna megverni, és az orosznak valami sérülést kellett volna Tomynak okozni, úgy reálisabb lett volna. Mivel egy ilyen bunyó mint az orosz annyi energiát vesz ki egy emberből, nem tudja igazából utána folytatni a többi küzdelmet egy ilyen gálán, K-1 Peter Aets, és Le Banner több alkalommal ez történt velük, Peter Aesrt megveri a legnagyobb esélyest a veretlen Schieltet a nagyeddöntőben annyira legyengült, hogy a döntőben elvert őt egy "noname" versenyző akinek könnyű meccsei voltak.

Kb ennyi, vasárnap este hírdetek winnert.

Pistinek egy video
Vissza az elejére Go down
https://hungarianudacademy.hungarianforum.com
Set
Moderator
Moderator
Set


Posts : 1145
Join date : 2010. May. 17.
Age : 32
Location : Oulu, Finland

Tapasztalati pont
Credits: 77
Győzelmi mutató: 11-9

HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitimeSzomb. Feb. 16, 2013 11:03 pm

Megnéztem én is, egyebet nem tudok írni negatívumnak csak hogy gyakorlatilag a főszereplőkről nem tudtunk meg semmit. A vége jó volt csak elég gáz hogy a gyengébbik testvér nyert zzz. Mindik a jóknak kell nyerni ez már kicsit unalmas. 7/10

És gyertek comodora és duelezzünk
Menjen vmi versenysorozat vagy mi akár 8 emberrel
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





HUDA film klub - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: HUDA film klub   HUDA film klub - Page 3 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
HUDA film klub
Vissza az elejére 
3 / 7 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» HUDA találkozó.....nálam
» HUDA Találkozó 2011
» HUDA találkozó nálam 2.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hungarian United Duelists Academy :: Akadémia kezdő :: Off section-
Ugrás: