Hungarian United Duelists Academy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Kezdőlaphttp://unitedhuKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Statistics
Összesen 236 regisztrált felhasználónk van.
Legújabb felhasználó: Mihi

Jelenleg összesen 14453 hozzászólás olvasható. in 609 subjects
Legutóbbi témák
» Társalgó
Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeSzer. Ápr. 12, 2023 10:15 pm by Breaker

» A nap zenéje
Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeKedd Jan. 26, 2016 8:09 pm by Nheil

» Windows 7 Ultimate 64 Bit Sp1 Key Finder Torrents
Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeKedd Jan. 26, 2016 8:08 pm by Nheil

» Mese mondóka újratöltve
Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeVas. Nov. 02, 2014 8:52 pm by Nheil

» A zelső HS verseny!
Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeKedd Okt. 07, 2014 7:28 pm by Istipisti

» Verseny szervezési szabályok!
Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeHétf. Okt. 06, 2014 11:39 pm by Istipisti

» 2014. Okt 1. tiltó
Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeSzer. Okt. 01, 2014 11:22 pm by Istipisti

» Ki is játszik valójában? azaz: Képek a júzerekről
Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimePént. Május 09, 2014 11:58 pm by NAKA

» Zene játék
Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeVas. Május 04, 2014 2:54 pm by Makk

» HUDA film klub
Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeHétf. Ápr. 28, 2014 1:47 pm by Tarantila

» Választás 2014
Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeHétf. Ápr. 28, 2014 1:39 pm by Tarantila

» A nap kártyája
Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeSzer. Ápr. 16, 2014 9:02 am by Makk

» OCG Banlist 2014 április
Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeHétf. Márc. 24, 2014 1:14 am by NAKA

» Isti normál versenye
Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeHétf. Márc. 17, 2014 3:15 pm by Istipisti

» Káosz verseny
Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeVas. Feb. 23, 2014 11:25 am by Nheil

Top posters
Nheil
Heads or Tails - Page 3 I_vote_lcapHeads or Tails - Page 3 I_voting_barHeads or Tails - Page 3 I_vote_rcap 
Tarantila
Heads or Tails - Page 3 I_vote_lcapHeads or Tails - Page 3 I_voting_barHeads or Tails - Page 3 I_vote_rcap 
Istipisti
Heads or Tails - Page 3 I_vote_lcapHeads or Tails - Page 3 I_voting_barHeads or Tails - Page 3 I_vote_rcap 
Set
Heads or Tails - Page 3 I_vote_lcapHeads or Tails - Page 3 I_voting_barHeads or Tails - Page 3 I_vote_rcap 
R3dNeX
Heads or Tails - Page 3 I_vote_lcapHeads or Tails - Page 3 I_voting_barHeads or Tails - Page 3 I_vote_rcap 
NAKA
Heads or Tails - Page 3 I_vote_lcapHeads or Tails - Page 3 I_voting_barHeads or Tails - Page 3 I_vote_rcap 
Makk
Heads or Tails - Page 3 I_vote_lcapHeads or Tails - Page 3 I_voting_barHeads or Tails - Page 3 I_vote_rcap 
Ragnaros
Heads or Tails - Page 3 I_vote_lcapHeads or Tails - Page 3 I_voting_barHeads or Tails - Page 3 I_vote_rcap 
Cslk
Heads or Tails - Page 3 I_vote_lcapHeads or Tails - Page 3 I_voting_barHeads or Tails - Page 3 I_vote_rcap 
Toki
Heads or Tails - Page 3 I_vote_lcapHeads or Tails - Page 3 I_voting_barHeads or Tails - Page 3 I_vote_rcap 
Poll
Legyen-e normális verseny?
Igen TCG!
Heads or Tails - Page 3 I_vote_lcap50%Heads or Tails - Page 3 I_vote_rcap
 50% [ 5 ]
Igen OCG!
Heads or Tails - Page 3 I_vote_lcap30%Heads or Tails - Page 3 I_vote_rcap
 30% [ 3 ]
Nem mert homokos vagyok!
Heads or Tails - Page 3 I_vote_lcap10%Heads or Tails - Page 3 I_vote_rcap
 10% [ 1 ]
Karalábé!
Heads or Tails - Page 3 I_vote_lcap10%Heads or Tails - Page 3 I_vote_rcap
 10% [ 1 ]
Összes szavazat : 10

 

 Heads or Tails

Go down 
+22
Jiijo
Dawe
NAKA
Gogetto15
XST
ObiVan
Breaker
R3dNeX
Szaba
enzius
Yusei
Rochester
Siverius
Nheil
Istipisti
Deadbone
Ragnaros
Cslk
Tarantila
Joco
Toki
pendecho
26 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next
SzerzőÜzenet
Ragnaros
Moderator
Moderator
Ragnaros


Posts : 765
Join date : 2010. Mar. 16.
Location : Budapest

Tapasztalati pont
Credits: 0
Győzelmi mutató: 13-10

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 29, 2010 6:49 pm

inkább granny. ha már a kor meg van szabva, inkább nézek nőket, mint hatalmas bránereket XD (és annyi idő alatt mennyi tapasztalatot szerezhettek XD)

aludni/enni
Vissza az elejére Go down
Cslk

Cslk


Posts : 608
Join date : 2009. Dec. 26.
Age : 14
Location : Debrecen

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 29, 2010 9:14 pm

Ez ilyen is-is, aludni jó amikor fáradt vagy, enni jó amikor kúrva éhes vagy. De szerintem az álomba merülés jobban esik.

Vámpír / Vérfarkas
Vissza az elejére Go down
Ragnaros
Moderator
Moderator
Ragnaros


Posts : 765
Join date : 2010. Mar. 16.
Location : Budapest

Tapasztalati pont
Credits: 0
Győzelmi mutató: 13-10

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeCsüt. Júl. 29, 2010 9:21 pm

eddig vámpírt mondtam volna, de ami most megy hányingert keltő. (+olaszországban volt egy kitömött vérfarkas, ami baromi jól nézett ki)

mivel aludnál szívesebben egy ágyban?
plüssmaci/egy jó nő
Vissza az elejére Go down
pendecho

pendecho


Posts : 467
Join date : 2010. Mar. 29.
Age : 32
Location : Slovakia,near Galanta

Tapasztalati pont
Credits: 0
Győzelmi mutató: 8-5

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimePént. Júl. 30, 2010 1:32 am

ez meg milyen kérdés? perszehogy egy jo novel

citromos gosser/sima gosser
Vissza az elejére Go down
Toki

Toki


Posts : 598
Join date : 2010. Mar. 28.
Age : 31
Location : Central Europe

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimePént. Júl. 30, 2010 1:41 am

Hát Gösserből a citromos... de pl. a csapolt Stellát vagy épp a barna Leffét semmilyen ízesített sör meg nem veri.

Fű/crack?
Vissza az elejére Go down
Cslk

Cslk


Posts : 608
Join date : 2009. Dec. 26.
Age : 14
Location : Debrecen

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimePént. Júl. 30, 2010 10:24 am

Nehézkes, nehézkes.. hmm krekktől nem leszel szarul +1 napig, és jobban is érzed magad az idősíkon, nem fogysz rendszeres fogyasztás után, de viszont 1; kúrva drága, 2; rohadt gyorsan függő lehetsz. Bár ezeket én kúrvára csak wikipédiáról tudom, szal skip this question.

Crack a legjobb haverjaiddal / 1986-os Chardonnay egy sznob party-n ?
Vissza az elejére Go down
Tarantila
Admin
Admin
Tarantila


Posts : 1544
Join date : 2009. Dec. 26.
Age : 35
Location : Budapest

Tapasztalati pont
Credits: 75
Győzelmi mutató: 11-5

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimePént. Júl. 30, 2010 10:33 am

Alapvetően mivel elítélem a drogokat, meg a sznobizmust is ezért egy korsó hideg csapolt sör valami lepukkant kocsmában Smile

Fehér cipő/fekete cipő
Vissza az elejére Go down
https://hungarianudacademy.hungarianforum.com
Nheil
Admin
Admin
Nheil


Posts : 2631
Join date : 2010. Mar. 08.
Location : Esztergom

Tapasztalati pont
Credits: 170
Győzelmi mutató: 8-14

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimePént. Júl. 30, 2010 11:12 am

Így nincs értelme ha nem válaszoltok a feltett kérdésekre. Ha nem tudtok választani a feltett kettő közül akkor ne válaszoljatok. Az a lényege a topiknak hogy mindenképpen válassz a két feltett opció közül, indoklással, ha ne mtudsz, akkor ne postolj, hanem majd fog más, semmi értelme az egésznek ha skipeled. Addig fogok gay dolgokat írni amíg ezt nem tartjátok be.

Fekete cipő, mert a fehér egyszerűen sucks.

Házibuli után már nincs kedved hazamenni, tehát ott alszol és nagyon hideg van. Haveroddal alszol együtt egy kétszemélyes kényelmes,meleg ágyban / a hideg, kemény földön alszol egy pokrócon.

Vissza az elejére Go down
Toki

Toki


Posts : 598
Join date : 2010. Mar. 28.
Age : 31
Location : Central Europe

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimePént. Júl. 30, 2010 12:29 pm

Nekem nincs azzal semmi bajom, ha srác mellett alszom, amíg tényleg MELLETTE alszom. Sok helyhiányos házibulin vtam már, egyszer 2fős kanapén 5-en aludtunk pl., akkor az egyik mellettem az pöcsös volt. Sztem részegen hajnali fél5-kor kb leszarja az ember, hogy hova fekszik, épp oda, ahol van hely.

Fehérbor/vörösbor?
Vissza az elejére Go down
Nheil
Admin
Admin
Nheil


Posts : 2631
Join date : 2010. Mar. 08.
Location : Esztergom

Tapasztalati pont
Credits: 170
Győzelmi mutató: 8-14

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimePént. Júl. 30, 2010 1:36 pm

Vörösbor mert karakteresebb ízű. Van egy kevés fehérbor ami jó, de a vörösök jellemzően finomabbak.

Kóla / Sprite
Vissza az elejére Go down
Cslk

Cslk


Posts : 608
Join date : 2009. Dec. 26.
Age : 14
Location : Debrecen

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimePént. Júl. 30, 2010 2:13 pm

Sprite, szerintem frissítőbb.

Ha meggyilkolnak egy szerettedet, és a gyilkos tehetetlenül fekszik előtted
Megbosszulod ahogy csak tudod / Megkíméled az életét, és max rendőrségre dobod.
Vissza az elejére Go down
Nheil
Admin
Admin
Nheil


Posts : 2631
Join date : 2010. Mar. 08.
Location : Esztergom

Tapasztalati pont
Credits: 170
Győzelmi mutató: 8-14

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimePént. Júl. 30, 2010 2:46 pm

Azt hiszem elméletben ez egészen más mint gyakorlatban de ha ilyen előfordulna én elméletben megbosszulnám, de ha ott állnék valóban egy késsel a kezemben, elképzelhető hogy nem lennék elég tökös. De jah, papíron simán vendettáznék.

Következő hipotetikus kérdés (Baldur's Gate II fanok ismerik)
Egy gonosz varázsló elrabol téged és a legjobb barátodat, mindkettőtöket bezár egy-egy kalitkába, ahol semmi más sincsen csak egy gomb. És ekkor felteszi a varázsló a kérdést:
-Ha megnyomod a gombot, meghalsz, de a barátod megmenekül.
-Ha nem nyomod meg, de a barátod igen, a barátod meghal, te viszont megmenekülsz.
-Ha egyikőtök se nyomja meg, mindketten meghaltok.
-Ha mindketten egyszerre nyomjátok, mindketten meghaltok.

Megnyomod a gombot / nem nyomod meg a gombot.

És nem éri skipeplni ezentúl, azért mert elméletben választasz egy rohadt véleményt, nem leszel rosszabb ember.
Vissza az elejére Go down
Toki

Toki


Posts : 598
Join date : 2010. Mar. 28.
Age : 31
Location : Central Europe

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimePént. Júl. 30, 2010 3:27 pm

Én biztos nem nyomnám meg, megpróbálnám meggyőzni a barátot, hogy én értékesebb ember vagyok és hogy sorry de neki kell sacrificeolnia. nincs olyan jó barátom, akiért feláldoznám magam. Viszont ez fordítva is igaz, úgyhogy szerintem az lenne, hogy nem nyomja meg egyikünk sem és double kill.

Felfedezel egy kurvajó, eddig nem használt vagy nem ismert kombót vagy decket Ygoban, és a deckkel 20/20 nyert duellel alázol lobbyban.
-bragelsz fórumon a deckkel, esetleg ki is teszed deck palace-be;
-secretly kezeled és a szokásos fórumtársaknak (most pl. Huda-tagoknak) még csak nem is említed a decket, és ellenük mással mész;
-használod a decket Hudások ellen is, csak nem bragelsz hogy ez mekkora killer deck, így persze ugyanúgy megvan az esélye hogy ellesik és ellopják az ötletet.
Vissza az elejére Go down
Cslk

Cslk


Posts : 608
Join date : 2009. Dec. 26.
Age : 14
Location : Debrecen

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimePént. Júl. 30, 2010 3:51 pm

1. már ezt egyszer Infernity-vel eljátszottam, és az lesz belőle h 2 hónapon belül felfedezik, hogy milyen imba, és egy egyiptomi kipostolja KC-n +rep-ért. Akk inkább postold ki de kúrvagyorsan, és neked jön minden resp.

Helyzet a következő:
Egy bomba van rádbaszva terroristák által, és betesznek egy tömött area-ba, pláza, főtér, stb. A terroristák mondták, hogyha akárkinek szólsz, fejedben ólomkatona formázására lesz esély az ott lévő 36 fokos hőmérséklettől.
A; Első dolog, hogy odamész valakihez, és megpróbálod elmondani gyorsban a szitut.
B; Ottmaradsz semmit se téve, elvégre, ha te szopol, ők is.
C; Kúrva gyorsan elkezdesz futni a legkihaltabb részre, hogy minél kevesebbek haljanak meg.
Vissza az elejére Go down
Toki

Toki


Posts : 598
Join date : 2010. Mar. 28.
Age : 31
Location : Central Europe

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeSzomb. Júl. 31, 2010 2:58 am

Fo, ez tökre 24-es Jack Bauer-es színezetű kérdés. Mivel tömeget akarnak gyilkolni, és nem egy-két embert, így sprintelnék. Wc-re vagy kifelé vagy nem tom hova, ahol kevesen vannak. Persze így sansztalan, hogy túlélem, mert idegből rámrobbantanék a cuccost, de elég pesszimistán látom a helyzetet, kb biztos halál. Az élet nem 24, IRL ezt tuti nem úszná meg senki Smile

Rég volt gaykedés, speciel én még nem is tettem fel gay kérdést, hát ím:
kopasz bré/szőrös bré (nyilván magatokra értve, hacsak nem vagytok gayek XD)
Vissza az elejére Go down
Cslk

Cslk


Posts : 608
Join date : 2009. Dec. 26.
Age : 14
Location : Debrecen

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeVas. Aug. 01, 2010 6:33 pm

Kopasz bré mert trendi, ez van, ne haljon ki a topic ilyen kérdés miatt..

Kinti sport / benti sport
Vissza az elejére Go down
Nheil
Admin
Admin
Nheil


Posts : 2631
Join date : 2010. Mar. 08.
Location : Esztergom

Tapasztalati pont
Credits: 170
Győzelmi mutató: 8-14

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeVas. Aug. 01, 2010 8:45 pm

Kinti sport mert mégiscsak napfény, levegő, egészséges stb.

Summoned Skull/ Cyber-tech Alligator
Vissza az elejére Go down
Toki

Toki


Posts : 598
Join date : 2010. Mar. 28.
Age : 31
Location : Central Europe

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeHétf. Aug. 02, 2010 5:18 am

Alligator, mert sokkal élethűbb és értelmesebb a leírása - egy egész life storyt mond el geek

Bőrdzseki/más (pl farmer, susogós stb.) dzseki?
Vissza az elejére Go down
Nheil
Admin
Admin
Nheil


Posts : 2631
Join date : 2010. Mar. 08.
Location : Esztergom

Tapasztalati pont
Credits: 170
Győzelmi mutató: 8-14

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeHétf. Aug. 02, 2010 10:45 am

Más dzseki mer a bőrdzseki marha drága lol.

Hamilton / Alonso
Vissza az elejére Go down
Yusei

Yusei


Posts : 87
Join date : 2010. Jul. 31.
Location : Magyarország (Hungary)

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Yusei   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeHétf. Aug. 02, 2010 7:45 pm

Hát ha már választani kell akkor Alonso.
A hírek szerint Hamilton apuci pénzéből lett versenyző így nem tartom valami nagyra a fickót.
Alonso legalább felküzdötte magát oda ahol van. Nem szeretem a F1et de a hírekből eleget meg lehet tudni XD Razz


Tudom morbid de hát ez a lényeg nem? XD
Szerintetek melyik a röhejesebb?
Tuningware (serpenyővel a fején) / Sonic Duck (vödörrel a fején)

[img]Heads or Tails - Page 3 180px-11[/img] [img]Heads or Tails - Page 3 05710[/img]
Vissza az elejére Go down
Nheil
Admin
Admin
Nheil


Posts : 2631
Join date : 2010. Mar. 08.
Location : Esztergom

Tapasztalati pont
Credits: 170
Győzelmi mutató: 8-14

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeHétf. Aug. 02, 2010 8:12 pm

Szvsz nem csak a hírekből kell tájékozódni... és a Tuningware röhejesebb.


szőke csaj / vörös csaj
Vissza az elejére Go down
Toki

Toki


Posts : 598
Join date : 2010. Mar. 28.
Age : 31
Location : Central Europe

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeHétf. Aug. 02, 2010 8:56 pm

Szőke csaj. Nem tudom, hogy az ízlést hogyan kéne magyarázni.. Egyesek próbálkoznak vörösre festeni, mert az ritka és unique, de jó pár röhejes árnyalatú festett vörös van. Az eredeti vörösről meg nekem vmiért egy göndör walesi/skót vikinglány jut eszembe, no thanks. Persze vannak jó vörösek, csak ritka.

(Yusei, és a többieknek is mondom: pls legalább ebben a topicban használjuk a fantáziánkat és térjünk el a Yugiohtól Very Happy )

Suliba: hátizsák/oldaltáska?
Vissza az elejére Go down
Yusei

Yusei


Posts : 87
Join date : 2010. Jul. 31.
Location : Magyarország (Hungary)

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Yusei   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeHétf. Aug. 02, 2010 9:03 pm

Hátizsák! Azért mert sokkal stabilabban lehet hordani.
Az oldaltáskát (válltáska) nem szeretem mert nekem volt egy és mindig lecsúszott a vállamról ha meg át vetettem a nyakamon akkor mindig szorított és alig kaptam tőle levegőt nem is beszélve a nyak fájástól. Jó a hátizsák meg váll és hát fájást okozhat de legalább nem fojtogat és nem csúszik le a vállamról. XD


Medal Of Honor / Call Of Duty
Vissza az elejére Go down
Cslk

Cslk


Posts : 608
Join date : 2009. Dec. 26.
Age : 14
Location : Debrecen

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeHétf. Aug. 02, 2010 9:34 pm

Call of Duty, MoH-al keveset játszottam, CoD 1-et régen szerettem, szal az. Btw ma voltam fogorvosnál, a váróban láttam egy kúrva jó vörös csajt. :O

Nagy mellek / kicsi kemény szolid mellek ?
Vissza az elejére Go down
pendecho

pendecho


Posts : 467
Join date : 2010. Mar. 29.
Age : 32
Location : Slovakia,near Galanta

Tapasztalati pont
Credits: 0
Győzelmi mutató: 8-5

Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitimeKedd Aug. 03, 2010 11:35 pm

Nagy mellek,de azért van határ.
South Park/Family Guy
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Heads or Tails - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Heads or Tails   Heads or Tails - Page 3 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Heads or Tails
Vissza az elejére 
3 / 20 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hungarian United Duelists Academy :: Akadémia kezdő :: Off section-
Ugrás: